ELEKTROLÉČBA

Biostimul

Při léčbě kožních onemocnění i poranění se využívá ruční zdroj polarizovaného světla. Polarizace světla umožňuje průnik do hloubky tkáně, kde působí na molekulární strukturu buněčných membrán, stimuluje metabolismus, podněcuje hojivé procesy a naopak tlumí zánětlivé a bolestivé stavy. Proniká do hloubky 1 – 2,5 cm.

Elektroléčba

Fyzikální terapie s využitím nízkofrekvenčních proudů. Působí myostimulačně a spasmolyticky.

Magnetoterapie

Jedná se o fyzikální terapii, při které se využívá pozitivních účinků magnetického pole na lidský organismus. Působením pulsního magnetického pole dochází k ovlivňování tkání lidského těla, což vede k potlačení, často i úplnému odstranění některých zdravotních potíží. Tato bezkontaktní metoda má hojivý a protizánětlivý efekt, zmenšuje a odstraňuje bolesti.

Ultrazvuk terapeutický

Pozitivní účinky mechanického vlnění, vznikajícího při aplikaci ultrazvuku, se velmi často využívají během léčby pohybového aparátu, zvláště pak osteoartrózy, chronických zánětů kloubů, jako i u akutního a chronického svalového revmatismu. Výsledkem procedury je mikromasáž a následný ohřev tkání, který vede ke zlepšení lokální cirkulace, snížení bolesti a zlepšení regenerační vlastnosti tkání.

Laser terapeutický

Nezastupitelné místo v medicíně zaujímá laser. Jde o přístroj, které mohou vyrábět určitou světelnou vlnovou délku v požadované intenzitě. Využíváme především k léčbě jizev po operacích.

Solux

Tato procedura je založena na lokálním využití tepla z infračerveného zářiče. V praxi se využívá k předehřátí, především u zánětů čelních a čelistních dutin. Lékař určí místo a vzdálenost.


Vytisknout